Obowiązujące w Polsce przepisy prawa, dotyczące okresowych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, nie są obowiązkowe dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Krótko mówiąc, osoby samozatrudnione nie muszą odbywać szkolenia w zakresie BHP. Zasada ta dotyczy również sytuacji, gdy w prowadzeniu firmy przedsiębiorcy pomagają członkowie jego najbliższej rodziny, na przykład żona, dzieci czy rodzice. Zgoła innym przypadkiem jest ten, gdy przedsiębiorca rozpoczyna współpracę z inną osobą, zatrudniając ją w oparciu o umowę o pracę. Wówczas ma obowiązek zorganizować szkolenie BHP Warszawa, które powinno odbyć się w godzinach pracy danej osoby.

Jakie przepisy regulują formy kursów BHP?

W świetle polskiego prawa, a konkretnie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r., szkolenia i kursy BHP Warszawa mogą być organizowane za pośrednictwem poczty elektronicznej czy platform internetowych. Przepisy Kodeksu pracy dopuszczają e-learning jako formę samokształcenia w przypadku stanowisk kierowniczych, pracowników inżynieryjno-technicznych, administracyjno-biurowych oraz pracowników służby BHP. W przypadku stanowisk robotniczych nie ma możliwości przeprowadzenia kursu BHP online – niezbędne jest przekazanie informacji w warunkach pracy w postaci praktycznego instruktażu.

Jakie są zalety zorganizowania szkolenia BHP przez internet?

Szkolenia BHP Warszawa, Kury BHP Warszawa, BHP Warszawa

Wśród podstawowych zalet tej formy szkolenia należy wymienić aspekty takie jak:

  • wygoda i swoboda miejsca nauki – świeżo zatrudniony pracownik może przyswajać niezbędne informacje w dowolnym miejscu i czasie, gdziekolwiek się znajduje – w pociągu, metrze, zaciszu własnego domu czy w kawiarnianym ogródku; do nauki potrzebuje jedynie urządzenia mobilnego z dostępem do internetu;
  • bardziej przyjemne skojarzenia z nauką – z racji tego, że sam proces nauczania przebiega w przyjaznej atmosferze, pracownik jest w stanie więcej zapamiętać i zdecydowanie chętniej przyswoić zakres materiału; lepsze warunki nauki mogą wpłynąć na większe zaangażowanie w zdobywanie wiedzy.

Zamów szkolenie wstępne lub okresowe!